بهره وری ثابت برای بازده بالا

خلاصه مطلب

بهره وری ثابت در اصل به معنی ذخیره انرژی برای تمام مسیر است، ولی برای رسیدن به این بازدهی نیازمند چندین هستیم .

فهرست نوشته

مدت زمان تخمینی مطالعه: 3 دقیقه

بهره وری ثابت تنها به منظور بازده گرفتن ازیک چیز یا کار در زمان یا مکان مشخص نیست ، به نگاه من بهره وری ثابت به منزله یک قرار داد است که به ما یادآوری میکند شرط لازمه بدست آوردن اجرا قانون است و تنها شرط رسیدن ، ذخیره انرژی در تمام مسیر است به نقل از ضرب المثل قدیمی :


” رهرو آن نيست كه گه تند و گهي خسته رود رهرو آنست كه آهسته و پيوسته رود “

سعدی

بهره وری ثابت

بهره وری ثابت این نوید را به ما میدهد که در بازه زمانی ثابت باید استراتژی به کارببریم که بیشترین بهره یا استفاده را ببریم و به ما یادآوری میکند که نبایدخارج از این محدوده زمانی عمل کنیم مگر در موارد اندک .

عمق دار کردن کارها مهم ترین و حتی میشود گفت پایه بهره وری ثابت است . بصورتی که مثلا بهتر است که اگر ما چندین عنوان مشغله برای روز پیش رو داریم و میخواهیم فقط آنها را از لیست خط بزنیم و به خودمان بگوییم که ” من انجامش دادم ” آن ها را دسته بندی کنیم و به 3 یا 4 عنوان برای آن روز برسانیم ولی بسیارعمیقو با تمرکز بسیار آن را انجام دهیم به عنوان مثال کال نیوپورت میگوید :

” به عبارت دیگر بهره وری زمان بندی ثابت ، عادت فوق العاده ای است که به کارگیری ان ساده اما تاثیرگذاری آن وسیع است .”

کتاب کارعمیق

عمق بخشیدن به کارها باعث افزایش تمرکز و در نتیجه بالا بردن سطح بازدهی ما میشود ، ممکن است این کارها شخصی باشد مثل درست کردن یک نوع خوراک بسیار مقوی به عنوان وعده غذایی بجای چندین خوراک با ارزش غذایی کم یا انجام دادن کار های یک هفته دریک روز کاری که قطعا به فاجعه ای ختم خواهد شد ممکن است این فاجعه از لحاض روحی یاجسمی باشد یا درست انجام نشدن آن حجم از کار .

اگر بخواهم از یکی دیگر از بزرگان سخنی بگوییم در این رابطه بهتر است از وارن بافت نقل کنم :

” بهتر است لیستی از تمام علایق و توانایی های خود ایجاد کنید بعد آن را به ترتیب علاقه و اشتیاق خود از بالا ترین به پایین ترین مرتب کنید ،سه مورد اول را بردارید و باقی ان ها را فراموشکنید “

کتاب مقاله های وارن بافت

مهارت نه گفتن برای بازدهی بیشتر

نه گفتن به کار هایی که جذابیت بسیار دارند ولی فایده کمی دارند یا حتی فایده خوبی همدارند ولی ما را از مسیر اصلی منحرف میکنند یکی از سخت ترین تعهد هایی است که باید به خودمان بدهیم. گاهی ممکن است برای نه گفتن دچار مشکل شویم و بخواهیم غیر مستقیم نه بگوییم مثل : ” بسیار این دعوت شما خوشحال شدم و باعث افتخار بنده میباشد اما زمان کافی برای حضور ندارم ” و از این دست جملات مودبانه و زیبا که هم تعهد خود را حفظ کنیم و هم رابطه دوستی یا کاری ما آسیبی نبیند .

متعهد بودن

تعهد داشتند در زندگی بزرگان کسب و کار و یا حتی افراد موفق جهان در هر زمینه ای به چشم میخورد این تعهدمیتواند از نوع و جنس پایبند بودن به کار باشد یا خانواده باشد یا از جنس الویت بندی کارها و فراموش نکردن ترتیب آن باشد . داشتن مهارت متعهد بودن یکی از بزرگترین خصوصیاتی است که میتواند برای رشد فردی ذکر شود .

با دانستن و عمل کردن به مطالب بالا کمترین سودی که میبریم این است که مواردی که باعث عدم رشد فردی یا کاری ما میشود را حذف میکنیم و درصد محسوسی میتوانیم راندمان یا بهره وری خود را افزایش بدیم . مواردی چون وب گردی های بیش از اندازه ( شبکه های اجتماعی ) ، رژیم ناسالم غذایی در ساعت های که مصرف وعده غذایی برای ما باعث آسیب میشود و… .

اگر این مطلب برای شما مفید بود میتوانید برای دوستان خود ارسال کنید و نظرات خودتون را برای ما بنویسید .

اگر مایل به خواندن کتاب در زمینه موفقیت هستید کتاب دوازده ستون موفقیت را به شما پیشنهاد میکنم .

چه امتیازی به این پست میدهید ؟

5/5

نوشته های جذاب قبل یا بعد از این نوشته

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خلاصه مطلب

بهره وری ثابت در اصل به معنی ذخیره انرژی برای تمام مسیر است، ولی برای رسیدن به این بازدهی نیازمند چندین هستیم .

فهرست نوشته

error: Content is protected !!