لوگوی نهایی مورداستفاده

Digital Blue Owl

مدت زمان تخمینی مطالعه: 14 دقیقه

مقدمه

شرکت هایی که به سازمان های دیگر می فروشند ممکن است علاقه مند به بهینه سازی شیوه های تولید سرنخ فروش باشند. استراتژی ها و فرآیندهای موثر تولید سرنخ فروش می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا نرخ تبدیل، افزایش تعامل و افزایش سود را افزایش دهد. برای پیاده‌سازی تاکتیک‌های موفق تولید سرنخ B2B (Lead Generaition)، مهم است که ابتدا نیازهای منحصربه‌فرد مشتریان خود و طیف وسیعی از استراتژی‌هایی را که می‌توانید در این فرآیند بگنجانید، درک کنید.

در این مقاله، تعریف تولید سرنخ B2B را مورد بحث قرار می‌دهیم و سی و یک روش ازبهترین روش های تولید سرنخ B2B را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا به شما در جذب مشتریان احتمالی کمک کند.

تولید سرنخ B2B چیست؟

تولید سرنخ B2B فرآیندی است که برخی از کسب و کارها برای تعیین، ارزیابی و ارتباط با مشتریان هدف خود از آن استفاده می کنند. B2B مخفف Business-to-Business است، به معنای شرکت هایی که به سازمان های دیگر به جای مصرف کنندگان فردی می فروشند. شرکت‌های B2B که تولید سرنخ را انجام می‌دهند، تلاش می‌کنند تا علاقه شرکت‌هایی را که به‌عنوان مشتریان ایده‌آل خود شناسایی کرده‌اند، جلب یا افزایش دهند. هدف از تولید سرنخ B2B فروش محصولات یا خدمات شرکت B2B به این مشتریان بالقوه است.

15 روش از بهترین روش های شیوه تولید سرنخ B2B

در زیر 15 روش برتر برای تولید سرنخ B2B بصورت خلاصه آورده شده است که میتوانید در ادامه مطالعه کنید

1. از تاکتیک های انحصاری B2B استفاده کنید.

برای بهینه سازی لید از استراتژی های انحصاری B2B استفاده کنید که می تواند به افزایش علاقه مشتریان احتمالی شما به خدمات یا محصولات شما کمک کند. وقتی مشتریان بر این باورند که فقط زمان مشخصی برای تصمیم گیری خرید دارند، ممکن است بیشتر وسوسه شوند که محصول یا خدمات سازمان شما را سفارش دهند. تاکتیک‌های انحصاری B2B ممکن است شامل ارائه تخفیف‌های محدود یا تبلیغات زمانی باشد که فقط تعداد معینی از محصولات یا محل‌های قرار خدمات در دسترس دارید.

2. محتوای با کیفیت ایجاد کنید.

محتوای با کیفیتی تولید کنید که می تواند به کارمندان شما به عنوان رهبران فکری یا متخصص در حوزه کاری خود کمک کند. مشتریان بالقوه اغلب از محتوایی قدردانی می کنند که می تواند نشان دهد چگونه کسب و کار شما به زندگی آنها ارزش می بخشد. این نوع محتوا می‌تواند طیف وسیعی از رسانه‌ها و کانال‌ها از جمله ایمیل، وبلاگ، ویدئو یا پست‌های رسانه‌های اجتماعی را شامل شود. برخی از سرنخ‌های فروش شما ممکن است باعث شود که متوجه شوید چگونه کسب‌وکار شما می‌تواند مشکل موجود آن سازمان ها را برطرف کند، اما به اثبات بیشتری نیاز دارند که خدمات یا محصولات شما ممکن است راه‌حل ایده‌آل را ارائه دهند. سایر سرنخ های فروش B2B ممکن است به کمک شما نیاز داشته باشند تا بفهمید که سازمان ها حتی نیاز یا مشکلی دارند که کسب و کار شما می تواند به آن کمک کند. مطمئن شوید که هر دو نوع محتوا را به عنوان بخشی از استراتژی تولید سرنخ فروش خود تولید کنید.

3. داده های خود را تجزیه و تحلیل کنید.

به طور منظم داده های مربوط به تکنیک ها و فرآیند تولید سرنخ فروش خود را ارزیابی کنید. داده‌های مربوط به مشاوره ی تولید سرنخ B2B می‌تواند به شما در تعیین راه‌هایی برای بهینه‌سازی شیوه‌های تولید سرنخ فعلی کمک کند. داده‌هایی که ردیابی و ارزیابی می‌کنید ممکن است بسته به عواملی مانند نحوه تعامل شما با سرنخ‌های فروشتان متفاوت باشد، اما ممکن است شامل موارد زیر باشد: مرور تکرارها: مانند مواردی که آنها به سبد خرید آنلاین خود اضافه می کنند یا صفحات وب سایت شما که زمان بیشتری را صرف آنها می کنند اطلاعات دموگرافیک، مانند سن، جنسیت، نژاد یا موقعیت جغرافیایی تعداد و نوع تعامل آنها با شرکت شما، مانند اشتراک گذاری پست های رسانه های اجتماعی یا اظهار نظر در وبلاگ ها

4. تحقیق کردن

تحقیقات اصلی را برای نشان دادن اثربخشی محصولات یا خدمات خود انجام دهید. شرکت‌هایی که ادعاهای مربوط به محصول یا خدمات خود را با حقایق یا آمار پشتیبانی می‌کنند، می‌توانند به سرنخ‌های خود اثبات کنند که چگونه کسب‌وکارشان به دیگران کمک کرده است. انجام تحقیقات می تواند شامل اجرای آزمایشی یا گروه متمرکز محصول یا خدمات شما باشد. شرکت شما همچنین می تواند با پرسیدن سؤالات خاص از مشتریان فعلی در مورد تجربیات آنها در مورد محصولات یا خدمات شما و جمع آوری آن داده ها، تحقیق کند. تحقیقات خود را در قالبی واقعی و جذاب، مانند مطالعه موردی یا وبلاگ با اینفوگرافیک، به سرنخ های خود ارائه دهید.

5. شخصی سازی پیام ها برای خریدار

محتوای خود را برای بخش های مختلف لیدهای خود سفارشی کنید. شخصی‌سازی پیام‌هایی که سرنخ‌های مختلف شما دریافت می‌کنند می‌تواند به شما کمک کند تا نشان دهید که نیازها یا چالش‌های منحصربه‌فرد آنها را درک می‌کنید. شما می توانید سرنخ های خود را به طرق مختلفی دسته بندی کنید، مانند: جایی که سازمان ها در سفر خرید هستند: سفر خریدار به مراحل مختلفی اشاره دارد که یک فرد هنگام تعامل با یک تجارت قبل از تبدیل شدن به مشتری از آن عبور می کند. هنگامی که محتوای خود را بر اساس جایی که سرنخ های فروش شما در سفر خرید هستند شخصی سازی می کنید، می توانید بر اساس میزان علاقه ای که به کسب و کار شما نشان داده اند، محتوای منحصر به فرد را برای آنها ارسال کنید. نحوه تعامل آنها با کسب و کار شما: شرکت ها همچنین می توانند بر اساس نوع تعاملی که مشتریان بالقوه با کسب و کار شما داشته اند، محتوای متفاوتی را برای سرنخ های فروش خود ارسال کنند.
به عنوان مثال، می‌توانید برای فردی که در خبرنامه شما اشتراک دارد، ایمیلی متفاوت از سرنخ‌های فروش که شما را در رسانه‌های اجتماعی دنبال کرده‌اند، ارسال کنید. Psychographics: Psychographics به ویژگی‌های شخصیتی یا رفتارهای پیش‌بینی‌شده بر اساس تعاملات سرنخ فروش با تجارت شما اشاره دارد. به عنوان مثال، یک پلتفرم استریم ممکن است چنین استنباط کند که فردی که فیلم های مستند زیادی تماشا می کند یک شخص جدی است.

6. تست های A/B را انجام دهید.

تست های A/B را برای تعیین اینکه چه نوع محتوایی ممکن است در تولید سرنخ فروش یا تبدیل آنها به مشتری موثرتر باشد، انجام دهید. تیم‌های فروش و بازاریابی می‌توانند از تست A/B برای مقایسه مستقیم دو نسخه مختلف محتوای دیجیتال، مانند پست رسانه‌های اجتماعی، ایمیل بازاریابی، اینفوگرافیک یا عنصر طراحی استفاده کنند. به عنوان مثال، یک شرکت ممکن است دو پست مختلف در رسانه های اجتماعی با شعار یکسان اما رنگ ها و نمادهای متفاوت ایجاد کند. سپس این شرکت می‌تواند بخش‌های مختلفی از مخاطبان خود را با هر تبلیغ هدف قرار دهد و تجزیه و تحلیل کند که کدام یک بیشترین تعامل مخاطب را ایجاد می‌کند.

7. فقط داده های ضروری را درخواست کنید.

از مشتریان خود فقط به اندازه ای که نیاز دارید از اطلاعات شخصی آنها بخواهید. مشتریان احتمالی شما ممکن است احساس راحتی بیشتری کنند که اطلاعات شخصی خود را به شما بدهند، اگر بفهمند که چرا داده‌های آنها را می‌خواهید. اطلاعات شخصی که ممکن است گاهی اوقات از مشتریان احتمالی خود نیاز داشته باشید شامل اطلاعات دموگرافیک، آدرس ایمیل، شماره تلفن یا جزئیات پرداخت آنها است.

8. حضور آنلاین خود را گسترش دهید

حضور آنلاین خود را گسترش دهید تا سرنخ فروش شما راه بیشتری برای تعامل با شرکت شما داشته باشند. حضور گسترده‌تر آنلاین همچنین می‌تواند به رهبران شما نشان دهد که شرکت شما منبعی از اقتدار در زمینه شماست. علاوه بر ایجاد محتوای بیشتر برای وب سایت شما، حضور دیجیتال شما می تواند شامل موارد زیر باشد: طیف وسیعی از کانال رسانه های اجتماعی فرصت‌های مهمان در سایر وب‌سایت‌ها، مانند وبلاگ‌های مهمان یا میزبان‌های ویژه در پادکست پاسخ‌هایی در انجمن‌ها به سؤالات کاربر که مربوط به محصولات یا خدمات شما است مصاحبه با سایر شرکت ها یا خبرگزاری ها فرصت های دیجیتال خاص صنعت

9. تبادل محتوا برای اطلاعات

برای برخی از اطلاعات شخصی مشتریان خود محتوای ارزشمندی را ارائه دهید. این تاکتیک گاهی اوقات به عنوان استفاده از آهنرباهای جذب نامیده می شود. در نظر بگیرید که برخی از محتوای وب سایت خود را در نظر بگیرید، بنابراین کاربران تنها در صورتی می توانند به آن محتوا دسترسی داشته باشند که اطلاعاتی مانند نام و آدرس ایمیل خود را در اختیار شما قرار دهند. اگر محتوای ارزشمندی را در اختیار کاربران خود قرار دهید، ممکن است بخواهند برخی از جزئیات تماس خود را در اختیار شما قرار دهند. این استراتژی همچنین می تواند به ایجاد یک رابطه قابل اعتماد با سرنخ فروش کمک کند، زیرا نشان می دهد که شرکت شما می تواند به آنها در حل مشکلات یا رفع نیازهایشان کمک کند.

10. اثبات اجتماعی ارائه دهید

به سرنخ فروش خود از مشتریان فعلی خود مدرک اجتماعی بدهید. اثبات اجتماعی به شواهدی از مشتریان واقعی اشاره دارد که ارزش خدمات یا محصولات شما را نشان می دهد. اثبات اجتماعی می تواند شامل بررسی آنلاین، پست های رسانه های اجتماعی یا بازخورد جمع آوری شده از نظرسنجی های مشتریان باشد. بخش مهمی از ارائه شواهد اجتماعی مؤثر و جدید به سرنخ‌ فروش، تشویق مشتریان فعلی‌تان برای ارائه بازخورد به شما است. اگر دریافت بازخورد منظم از مشتریان خود را چالش برانگیز می‌دانید، به آنها مشوق‌هایی مانند از طریق برنامه وفاداری یا تخفیف‌های با زمان محدود ارائه دهید.

11. فراخوانی برای اقدام خود را بهینه کنید.

برای هر قسمت از محتوا تماس‌های شخصی‌سازی شده برای اقدام (CTA) ایجاد کنید. اطمینان حاصل کنید که هر یک از CTA شما به سرنخ فروش شما دستورالعمل های صریح درباره کارهایی که می توانند پس از درگیر شدن با این محتوا انجام دهند، می دهد. سعی کنید راهی برای ارتباط CTA خود با محتوا تعیین کنید. CTA خاص می تواند شامل اشتراک در خبرنامه ایمیل، دنبال کردن شرکت شما در کانال های رسانه های اجتماعی، اشتراک گذاری محتوا با شخص دیگری یا بازدید از فروشگاه آنلاین شما باشد.

12. تاکتیک های هدف گیری مجدد را بگنجانید تا سرنخ فروش را بهینه سازی کنید

از استراتژی‌های هدف‌گیری مجدد و تبلیغات برای جذب بازدیدکنندگان قبلی به سایت خود که خریدی انجام نداده‌اند، استفاده کنید تا در بهینه سازی سرنخ فروش با موفقیت عمل کنید. تکنیک هدف‌گیری مجدد می‌تواند به شرکت شما در تولید سرنخ فروش کمک کند، زیرا این فرصت را به شما می‌دهد تا با مشتریان بالقوه‌ای که قبلاً شناسایی کرده‌اید در مقابل خریداران بالقوه کاملاً جدید تعامل داشته باشید. برای استفاده از تکنیک هدف گیری مجدد، ابتدا یاد بگیرید که به طور موثر رفتارهای کاربر، مانند الگوهای ترافیک وب سایت را ردیابی و تجزیه و تحلیل کنید.

13. صفحات فرود را اصلاح کنید.

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) صفحات فرود خود را بهبود بخشید. هنگامی که سئو صفحات فرود خود را بهبود می بخشید، احتمال تعامل بازدیدکنندگان با سایر جنبه های وب سایت خود را افزایش می دهید. تغییرات در صفحات فرود شما که سئو را بهبود می بخشد ممکن است شامل استفاده از کلمات کلیدی مختلف، نوشتن توضیحات متا جذاب یا اضافه کردن تصاویر با متن جایگزین باشد که تصاویر را برای موتورهای جستجوی محاسباتی توضیح می دهد.

14. صفحات وب سازگار با موبایل ایجاد کنید.

وب سایت خود را طوری طراحی کنید که کاربران رایانه یا دستگاه های تلفن همراه بتوانند به راحتی در صفحات وب شما حرکت کنند. بازدیدکنندگانی که از یک مرورگر در دستگاه تلفن همراه مانند تلفن هوشمند یا رایانه لوحی استفاده می‌کنند، معمولاً وب‌سایت‌ها را با طرح‌بندی متفاوتی مشاهده می‌کنند. صفحات وب بهینه شده برای دستگاه های تلفن همراه، طرح وب سایت شما را به گونه ای تغییر می دهند که مرور یا یافتن محتوای مورد نظر را برای کاربران موبایل آسان تر می کند.

15. لینک های سایت خود را افزایش دهید.

پیوندهای داخلی بیشتری را به سایت خود اضافه کنید، یعنی پیوندهایی که به سایر صفحات وب سایت شما متصل می شوند. یک وب سایت با لینک های داخلی می تواند سئوی خود را بهینه کند و بیشتر در نتایج موتورهای جستجوی مرتبط ظاهر شود. بک لینک یکی دیگر از راه های عالی برای بهبود سئو و تولید سرنخ فروش است. بک لینک به پیوندی به یکی از صفحات وب شما از وب سایت دیگری که بازدیدکنندگان به آن اعتماد دارند، مانند یک رسانه خبری یا یک مرجع در آن زمینه اشاره دارد.

بهینه کردن استراتژی تولید سرنخ B2B

در این قست و در راستای مطالب قبل لیستی از استراتژی هایی را مشاهده میکنیم که میتواند به بهینه کردن استراتژی تولید سرنخ فروش B2B کمک کند :

1_ به کاربران این امکان را بدهید که برای یک سیستم اعلان ثبت‌نام کنند که به آنها اطلاع می‌دهد زمانی که یک محصول یا سرویس رزرو شده موجود نیست دوباره در دسترس قرار می‌گیرد.
2_ از رویکردهای خلاقانه برای تماس های سرد یا ایمیل ها استفاده کنید، تبلیغات پولی را در کانال های رسانه های اجتماعی، در نتایج موتورهای جستجو یا در سیستم های صندوق پست ایمیل قرار دهید.
3_ محتوای با کیفیت بالا را در رسانه دیداری یا صوتی مانند ویدئو و پادکست ایجاد کنید از بازاریابی ایمیل خودکار یا نرم افزار رسانه های اجتماعی استفاده کنید تا مطمئن شوید که به طور منظم محتوا را با سرنخ های خود به اشتراک می گذارید.

4_ در رویدادهایی شرکت کنید یا میزبانی کنید که رهبران ممکن است به آنها علاقه داشته باشند، مانند نمایشگاه تجاری، وبینارها، کارگاه یا همایش ها
5_ یک چت زنده یا ویژگی چت با هوش مصنوعی (AI) را به وب سایت خود اضافه کنید.
6_ محتوای وبلاگ خود را جایگزین کنید، مانند پست کردن طیف وسیعی از نظرات، مقاله ها، اینفوگرافیک ها و مقالات راهنما، سعی کنید اهداف کاربران خود را برای عبارات جستجوی مختلف یا الگوهای رفتاری وب سایت تجزیه و تحلیل و درک کنید.
7_ داستان سرنخ فروش در مورد شرکت شما، مانند نحوه شروع کسب و کارتان، پیشنهاد دهید.
8_با استفاده از نرم‌افزار تجزیه و تحلیل داده، سرنخ‌های خود را رتبه‌بندی کنید و بر اساس سرنخ‌هایی که بیشترین علاقه را به کسب‌وکارتان نشان می‌دهند، اولویت‌بندی کنید که کدام سرنخ‌ها را در ابتدا هدف قرار می‌دهید.

9 _ انواع مختلفی از کمپین های بازاریابی را اجرا کنید، مانند کمپین های پرورش، محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) یا کمپین های آگاهی از برند.
10_ مقداری محتوای ارزشمند یا یک ابزار مفید را به صورت رایگان هدیه دهید.
11 _ محتوای قدیمی را در وب سایت خود به روز کنید.
12_ پاپ آپ هایی را به وب سایت خود اضافه کنید که محتوای ارزشمند را تبلیغ می کنند.

منبع

By Indeed Editorial Team Published October 27, 2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!