خلاقیت های خلاقانه

خلاصه مطلب

خلاقیت در همه زمینه ها بسیار جذاب و منطقی است ولی در بازاریابی چگونه میشود خلاقیت داشت ؟

فهرست نوشته

مدت زمان تخمینی مطالعه: 5 دقیقه

بحث خلاقیت در همه زمینه ها بسیار جذاب و البته کمی هم دشوار است ، این که شما بتوانید کاری انجام دهید که جدید باشد و در عین حال مخاطب مورد نظر را جذب خود کند بسیار هوشمندانه و دشوار است. این اولین نوشته در این زمینه از جغد آبی میباشد و امیدواریم شما هم از این مطلب به خوبی استفاده کنید.

اگر نوشته برنامه بازاریابی را خوانده باشید درک میکنید که خلاقیت در بازاریابی از ایده در مورد محصول یا خدمات مربوط یه محصول شما شروع میشود و تا رسیدن به دست مشتری ادامه پیدا میکند.سوال اصلی اینجاست که آیا هر طرح یا هر خدمتی تازه خلاقیت در راستای مثبت خلاقیت پیش میرود یا خیر ؟

تعریف عام خلاقیت

اگر در گوگل سرچ کنید تعریف خلاقیت اولین سایت که به شما نمایش میدهد ویکی پدیا است که خلاقی را اینگونه معنی کرده :
خلاقیت Creativity یا آفرینندگی یا آفرینشگری، توان ساختن یا خلق نمودن چیزی جدید است ، خواه راهکاری جدید برای حل یک مشکل ، یک روش یا یک دستگاه جدید ، و یا یک شیئ یا فرم جدید هنری. “خلاقیت بشر تعریفی از قابلیتهای اقتصاد ، زندگی ، تکنولوژی ، صنایع جدید ، ثروت جدید و کلیه چیزهایی است که از یک اقتصاد خوب جریان میگیرند. خلاقیت  چند وجهی و چند بعدی است. فقط محدود به یک نوآوری تکنولوژیک یا یک مدل کسب و کار نوین نیست. چیزی نیست که بتوان آن را در یک جعبه نگه داشت و هنگامی که کسی وارد دفتر کار میشود آن را باز نمود. خلاقیت شامل انواع متمایز فکرکردن و عاداتی است که بایستی هم در افراد و هم در جامعه گرداگرد آنها کاشته شود.”

خلاقیت از معنای انفجار
برخی افراد خلاقیت را در انفجار چیز های مختلف باهم میبینند که البته این هم یک نوع تعریف ازخلاقیت است

که البته دو جمله از مراجع زیر ذکر شده :

Wycoff, J. (1991) Mindmapping: Your personal guide to exploring creativity and problem-solving, s.l.: Berkley Trade
Florida, R (2002) The rise of the creative class., New York: Basic Books

خلاقیت از نگاه دقیق تر در بازاریابی

همه دوست دارند درباره اهمیت دادن به مشتری صحبت کنند. اما غالبا مشتری محوری بیشتر در زمینه موفقیت بیشتر در کمپین های بازاریابی است. مشتریان امروزه تنها مشتری نیستند ، هنگامی که با یک مشتری گفت و گو میکنید او به شما خواهد چه چیزی نیاز دارد مثلا شما یک شرکت فروشنده ماشین آلات صعنتی هستید و میخواهید برای جذب مشتری بیشتر خلاقیت به خرج دهید ( این مثال را میزنم چون خلاقیت در این حوزه بسیار نادیده گرفته میشود) ،ابتدا شما به فکرتان میرسد علاوه بر فروش یک تکنسین هم بفرستید که از سیر تا پیاز دستگاه را برای مشتری توضیح دهد و همراه مثلا یک ضمانت تعمیرات بیشتر نسبت به رقبا هم میدهید . آیا خلاقیت به خرج دادید ؟

از نگاه دقیق تر باید بگوییم خلاقیت دادن منفعت از خرید بیشتر به مشتری نیست ، خلاقیت یعنی شما همان منفعت یا سود قبلی را ارائه دهید که رقبای شما تلاش کنند برای گرفتن بازار از شما منفعت بیشتری به مشتری دهند. اولین جمله در پاراگراف بالا را خواندید ؟ مشتری خودش به ما میگوید چه میخواهد و چگونه خلاق باشیم

مشتری های خلاق در برابر فروشنده معمولی

کتاب خانه های خلاق

مواردی وجود دارد که برای خلاق بودن افراد و شرکت ها به عجیب ترین شکل ممکن عمل میکنند و مشتری بازهم توجهی ندارد .
جور دیگری بیان میکنم آنها هیچ توجهی به خواسته های مخاطب خود ندارند فرض کنید در یک کتابخانه دنبال کتاب فروش میگردید که در فقط چند مورد را در همان کتاب خانه مرور کنید و نیازی به خرید آن کتاب ندارید و از کتابدار میخواهید کتاب مورد نظر را به شما بدهد تا شما به مطالعه بپردازید ولی کتاب دار میگوید که این کتاب جزو کتاب هایی است که چند نسخه از آن داریم برای مطالعه و همه آنها برای امانت برده شده یا افرادی مشغول مطالعه هستند و از شما پوزش میخواهد …

خوب بنظر شما کتابدار میتوانست کار دیگری انجام دهد ؟حتما میتوانست ، میتوانست بگوید چند لحظه صبر کنید و برود یک کتاب مشابه بیاورد و بگویید اگر زمان دارید تا تمام شدن مطالعه افراد دیگر این را مطالعه کنید. اما اکثر مواقع این اتفاق برعکس رخ میدهد و مشتری درخواست کتاب دیگری را میکند .شاید بگویید این که خیلی بدیهی است ، بگذارید اینگونه بگویم که برای شما این کتاب خانه با کتاب خانه های دیگر تفاوتی ندارد چون همه کار ها به گردن خودتان است.


ایده برای خلاق بودن بستگی به بستر محصول یا خدمت شما دارد

اگر به کتاب خانه ای بروید که بجای اینکه شما در خواست کنید آنها شما را با روشی که اذیت کننده نباشد راهنمایی کنند و به کتب های بهتری دست پیدا کنید باز هم میگویید این بدیهی است ؟ خیر چون مزه خلاقیت در ارائه محصولات را به شما چشانده. درسته حق دارید بگویید که امروزه همه چیز اینتزنتی و مکانیزه شده ولی بنظر شما خلاقیت بیشتری برای ارائه به وجود نیامده ؟

مشتری یا خریدار

گاهی بین مشتری ها و خریدار ها باید تفاوت گذاشت چون خریدار ها فقط دلشان میخواهد مصرف کنند محصول یا خدمت شما برایشان با دیگران فرق ندارد اگر هم برق و جذابیت بیشتری داشته باشد برایشان به یاد ماندنی نمیشود ، اما مشتری ها هر کار شما برایشان به یاد ماندنی است از تخلف ها تا کارهای خلاقانه شما و باید بگویم بیشتر مشتریان یا بهتر بگویم مشتریان وفادار از جایی شما دنبال خواهند کرد که نیاز خود را به صورتی که حتی فکرشم نمیکردند اینگونه هم بشود عرضه یا استفاده کرد ببیند.

خلاقیت برای جذب مشتری و وفادار سازی و از همه مهمتر رفع نیاز به شیوه ای کمتر دیده شده استفاده میشود نه فقط جاذبه در طراحی ظاهری مثل این که شما تلفن همراه شما ظاهر ایفون را داشته باشد ولی سیستم عاملش نه ! البته باید بگویم ظاهر مهم است و دسته بندی مشتریان هم همین را میگوید که برخی ظاهر را بر اصل ترجیح میدهند و برخی اصل را بر ظاهر ( منظئر از اصل همان کاربرد محصول یا خدمته).

کلام آخر

در سه نکته میخواهم به یک جمع بندی برسم که بنظر چکیده تمام صحبت های بالا میباشد
۱ – خلاقیت به معنی کم کردن حاشیه سود خودمان و خدمات غیر متعارف نیست.
۲ – خلاقیت به معنی پیشتاز بودن نسبت به مشتری برای ارائه بسته های پشنهادی است.
۳ – خلاقیت اگر تنها در یک زمینه مثال ظاهر باشد بعد از مدتی به بی اعتمادی مشتری تبدیل میشود.

در آخر ممنون میشم اگر با نظرات خودتون جغد آبی را همراهی کنید.

چه امتیازی به این پست میدهید ؟

5/5

نوشته های جذاب قبل یا بعد از این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خلاصه مطلب

خلاقیت در همه زمینه ها بسیار جذاب و منطقی است ولی در بازاریابی چگونه میشود خلاقیت داشت ؟

فهرست نوشته

error: Content is protected !!