مشاوره تخصصی اینستاگرام

یک فرصت فوق العاده
100٪ تضمینی

آیا واقعا به بازاریابی نیاز دارم؟

من محصول/خدمات بسیار خوبی دارم،آیا واقعا به بازاریابی نیاز دارم؟

بسیاری از صاحبان کسب و کار خود را با این فکر فریب می‌دهند که اگر محصولشان عالی باشد بازار آن را خواهد خرید. شعار شما محصول را بسازید مشتریان می آیند طرح خوبی برای فیلم پدید می آورد ولی برای کسب و کار یک استراتژی وحشتناک است. این استراتژی پرهزینه با نرخ بالای شکست همراه است تاریخ پر از محصولاتی است که از نظر فنی برتر بودند ولی از نظر تجاری شکست خوردند چند نمونه از این موارد شامل The Newton,Betamaxو LaserDisc است.

پس حتی محصول عالی هم به تنهایی کافی نیست و اگر قصد موفقیت در کسب و کار دارید بازاریابی باید یکی از فعالیت های اصلی شما باشد از خودتان بپرسید چه زمانی یک مشتری کیفیت محصولات و خدمات شما را تشخیص می‌دهد البته پاسخ زمانی است که خرید کند اگر مشتریان خرید نکنند هرگز میزان کیفیت محصولات و خدمات شما را نخواهند فهمید همانطور که توماس واتسون ازIBMگفت :

((تا زمانی که فروش انجام نشده باشد،هیچ اتفاقی نیفتاده است.))

بنابراین ما باید یک مفهوم مهم را به وضوح درک کنیم که :

یک محصول یا خدمات خوب ابزار نگهداری مشتری است اگر ما به مشتریان خود تجربه ی محصول و خدمات عالی بدهیم آنها بیشتر از ما خرید می‌کنند، ما با ما را به دیگران معرفی می‌کنند، و نام تجاری ما را از طریق گفته های مثبت خود می سازند . با این حال ما باید قبل از حفظ مشتری در مورد به دست آوردن مشتری فکر کنیم موفق ترین کارآفرینان همیشه کار خود را با بازاریابی شروع می کنند.

چگونه کسب و کار خود را نابود میکنید؟؟

قصد دارم یکی از ساده‌ترین و رایج ترین در این روش ها برای نابودی کسب و کار را به شما نشان دهم،به این امید که این کار را انجام ندهید این قطعاً بزرگترین اشتباهی است که وقتی بحث بازاریابی مطرح می‌شود صاحبان کسب و کارهای کوچک انجام می‌دهند. این مشکل گسترده بخش اصلی چرایی شکست بازاریابی کسب و کارهای کوچک است.

اگر صاحب یک کسب و کار کوچک هستید،بدون شک تاکنون به بازاریابی و تبلیغات فکر کرده اید.چه رویکردی را می‌خواهید برگزینید؟ قصد دارید در تبلیغات خود چه بگویید؟ رایج ترین روش تصمیم گیری بسیاری از صاحبان کسب و کارهای کوچک در این مورد نگاه کردن به رقبای بزرگ و موفق در صنعت خودرو و تقلید کاری است که آنها انجام می‌دهند.

منطقی به نظر می رسد کارهای فوکت با کارهای موفق دیگر را انجام دهید تا موفق شوید.درست است؟
در حقیقت این سریعترین راه شکست است و من مطمئنم که مسئول بسیاری از شکست ها در کسب و کارهای کوچک است.

به اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

مطلب داغ شبکه اجتماعی

مطالب محبوب

تبلیغات کلیکی

هاست

نوشته های مرتبط

خلاقیت های خلاقانه

خلاقیت در همه زمینه ها بسیار جذاب و منطقی است ولی در بازاریابی چگونه میشود خلاقیت داشت ؟

بیت کوین

بیکوین یا دیگر ارزهای دیجیتال اکنون در بین مردم سراسر دنیا بسیار محبوب شدند، تا کنون با رشد قیمت و تاثیر گذاری آن در برخی اقتصاد و تجارت های دنیا نمیشود ار آن چشم پوشی کرد.بنابر این در این نوشته به مقدمه ای کوتاه برای معرفی بیت کوین و ارز های دیجیتال میپردازیم.

برنامه بازاریابی

در حقیقت بسیاری از کارهایی که ما برای ایجاد یک برنامه بازاریابی انجام دادیم و میدهیم کسب و کار ما را شکل میدهد ، بسیاری از موفقیت های کسب و کار ما را بازاریابی محصول یا خدمت ما ساخته و در آینده هم این چنین خواهد بود.

مسولیت زندگیان را به عهده بگیرید . این را باید بدانید فقط شما هستید که میتوانید زندگی خودتانت را به جایی که میخواهید برسانید نه هیچکس دیگر...

لس براون